Gdzie odkryć najlepszego doktora? Sprawdź ranking

Jest wybitnie istotna kwestią, albowiem pozwala na stworzenie odpowiedniej atmosfery w gabinecie, bowiem jej brak może świadczyć o złym usposobieniu pana doktora. Lekarz przychylny pacjentowi, grzecznie zaprosi go do gabinetu, wskaże krzesło na którym wolno usiąść, po czym przystąpi do wywiadu. O podejściu do pacjenta ma okazję zaświadczać sposób w jaki ten wywiad jest przeprowadzany, czy doktor komentuje odpowiedzi na nasze zapytania, kpi z nas, czy poniekąd uspakaja. Ma to wpływ nie tylko na samą wizytę lecz również na jej dalszy ciąg, bo w momencie w jakim pacjent czuje się komfortowo wizyta jest mniej nieprzyjemna.

Niestety jednak dziś są lekarze, którzy zachowują się w taki sposób, iż pacjent ma wrażenie że siedzą w gabinetach za karę. Jak najbardziej dają to do zrozumienia pojedynczym pacjentom którzy wchodzą do gabinetu.

Wielu takich lekarzy zostaje następnie bardzo nisko ocenianych na witrynach na których prowadzony jest ranking lekarzy – wypróbuj Lekarze. Nie należałoby iść do takich profesjonalistów, a także ostrzec przed nimi inne osoby, być może kiedy zmniejszy się obecność zmienią swój stosunek do pacjentów, a co za tym idzie polepszy się jakość wykonywanych przez nich usług. Biały personel jest zobowiązany przestrzegać tajemnicy medycznej, jednakże w wielu wypadkach niestety jest ona łamana. Gdy wchodzimy do gabinetu a lekarz komentuje wygląd lub też też symptomy choroby poprzedniego pacjenta, jest to niedopuszczalne zachowanie. Mimo to nasze milczenie jest przyzwolenie na tego rodzaju posunięcia. Również w poradni kobiecej, gdy pielęgniarka na całą poczekalnie wykrzykuje pytając która z kobiet jest w ciąży, lub też również indywidualnie po nazwisku.

Prawdziwa dyskrecja polega na tym że lekarz rozmawia z pacjentką o jej problemach, lecz tylko do momentu aż ona wyjdzie z gabinetu, kiedy wstępuje następna figura to poświęca uwagę jej dolegliwością a nie poprzednich pacjentów. Dużo negatywnych komentarzy wolno następnie przeczytać na witrynach gdzie prowadzony jest ranking lekarzy. Jeżeli lekarz się przy nas będzie zachowywał w sposób karygodny jesteśmy w stanie go upomnieć, lub ewentualnie także wyjść z gabinetu, i umówić się na wizytę do innego specjalisty. Zachowanie lekarza jest uzależnione od tego czy pacjenci mu na to pozwalają, oraz jaka będzie ich riposta na daną nowinę, poprzez niego do nich wypowiedzianą.