Idealny makijaż – sprawdź, jak go zrobić

Często okazuje się, iż mimo ogólnie panującym schematom dużo dam nie wykorzystuje makijażu na co dzień. Uważają, że jest to zbyteczny wydatek, ponieważ tanie kosmetyki są niezwykle nietrwałe, a drogie nie zawsze gwarantują lepszą jakość.

Inne przedstawicielki płci pięknej stwierdzają, iż wykorzystywany przez nie epizodyczny makijaż nie poprawia wcale wyglądu, a wykonanie go zabiera tudzież sporo cennego czasu. Wszystkie te panie popełniają podstawowy błąd: nie stosują właściwych kosmetyków do makijażu.

Gdzie tkwi tajemnica? Najistotniejsza jest słuszna baza pod makijaż i organizer na pędzle. Dzięki temu kosmetykowi wygładzimy cerę, schowamy niedoskonałości oraz ograniczymy bezpośredni dopływ kurzu i innych zanieczyszczeń z powietrza do skóry buzi. Regularne używanie bazy tego rodzaju poprawi kondycję cery. Z od czasu do czasu nakładanie jej na twarz stanie się rytuałem tak samo naturalnym jak poranne mycie zębów. Dopiero po nałożeniu bazy jesteśmy w stanie próbować nakładania innych kosmetyków, które stanowią uzupełnienie imponującego make-up’u.

Makijaż oczu stanowi dla kobiet nie lada wyzwanie. Każda fantazjuje o tym, żeby jej spojrzenie przyciągało, jednakowoż jedynie ze względu na bez zarzutu podkreślone atuty, a nie z powodu rozmazanego tuszu lub rolującego się cienia do powiek. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie musi to już być kłopotem. Jeżeli chodzi o kwestię tuszu do rzęs, który zostawia nieestetyczne ślady tuż pod dolną linią rzęs, to nienagannie sprawę rozwiązują sztuczne rzęsy. Najprawidłowiej wybrać te przyklejane metodą 1:1.

Jest to zabieg dość kosztowny, ale efekt utrzymuje się długo. Temat cieni do powiek też wolno zamknąć w jednym słowie: baza. Baza pod makijaż oczu to wyśmienita kwestia, to właśnie dzięki jakiej nawet tani cień do powiek utrzymuje się długo, nie roluje się ani nie spływa. Wystarczy nałożyć cieniutką warstwę bazy tuż przed narzuceniem cieni lub też kredki (w zależności od preferencji) oraz już wolno się upajać trwałym śliczny makijażem oczu. Na wszystko w następstwie tego jest wskazówka i nie wypada bez żadnych zahamowań korzystać z usług wizażystki, aby wyglądać przez cały dzień estetycznie.