Opis pacjentów, którzy kierują się do ortopedów w placówce Sports Medic

Doświadczenie specjalistów z dziedziny ortopedii przyjmujących w Sports Medic sprawia, że placówka taka jest z chęcią typowana przez chorych mających kłopoty z usprawnieniem ruchu. Ortopedia Wrocław w takim miejscu zrealizowana jest także z uwzględnieniem chirurgii urazowej. Obejmuje operacyjne leczenie stawów, kości oraz więzadeł. Lekarze traumatolodzy w kontakcie z chorymi zasugerują się innowacyjnymi sposobami terapii urazów i chorób. Ich duża wiedza oraz lata praktyki pozwolą na dopasowanie terapii zawsze pod kątem wybranych pacjentów.

Zabiegi chirurgiczne dotyczą najczęściej: kolan, barków, ręki, stawu skokowego oraz stopy. Choroby w tej placówce poddawane leczeniu są też z zastosowaniem iPRF, przede wszystkim w schorzeniach z jakimi zmagają się sportowcy. Zaliczają się do nich: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych a także kontuzje mięśni. W placówce mają też miejsce badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, bazujące na analizie stanu układu kostno – biodrowego razem ze zrobieniem ultrasonograficznego obrazowania bioderek.

Zabiegi ortopedyczne zaliczają się do trudnych zabiegów, z uwagi na to, że aparat kostno – stawowy jest złożony. W zaprezentowanej placówce pacjenci nie muszą się z kolei niczego obawiać, gdyż zatrudnieni są w tym obiekcie eksperci, którzy świetnie radzą sobie z ich wypadkiem medycznym.

Wykwalifikowana kadra ma do dyspozycji nowoczesny osprzęt i wykonuje zabiegi z uwzględnieniem doniesień z zakresu ortopedii i traumatologii. Specjaliści, jacy pracują w takim miejscu specjalizują się też w kontuzjach sportowców i osób, które prowadzą aktywny styl życia. Na początku odbywa się diagnoza i leczenie chorób narządu ruchu. Dotyczą one: stawów, mięśni oraz kości. Doświadczeni ortopedzi zajmują się poprawą wad postawy, terapią wad rozwojowych układu ruchu i przywracaniem go do maksymalnej sprawności. Przyjmowane są dzieci oraz dorośli. W placówce zastosowane są innowacyjne metody leczenia i pacjenci mogą oczekiwać efektami leczenia.